HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Fernas Şirketler Grubu’nun alt markası olan Fernas Otoyol İşletmesi A.Ş.’nin yapım ve işletme sürecini üstlendiği Aydın-Denizli Otoyolu Projesi 140 km 2x3 şeritli otoyol ve 23 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 163 km uzunluğundadır.

Proje, Kapıkule'den başlayıp, İstanbul üzerinden Marmara ve Ege Bölgeleri'ni kat ederek Akdeniz'e ulaşan Türkiye’nin kesintisiz otoyol ağının önemli bir parçasını oluşturacak. 

Aydın-Denizli Otoyolu, Aydın ve Denizli gibi kent merkezlerini birbirine bağlamanın yanı sıra Pamukkale ve Efes Antik Kenti gibi önemli turizm merkezlerine de ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Otoyol ile Ege Bölgesindeki turizm, tarım ve ticaret bölgelerine hızlı, kesintisiz, güvenli ve konforlu ulaşım sağlanmış olacaktır.

İlk etabı 2023 yılında hizmete açılan ve takdir toplayan proje, tamamlanmasının ardından Aydın, Yörük Ali Efe, Yenipazar, Nazilli, Kuyucak, Buharkent, Sarayköy, Kumkısık, Pamukkale ve Kocabaş gişeleri ile Denizli ve Aydın arasında kesintisiz ulaşım için halka hizmet edecektir.